МІЖНАРОДНІ ЕКСПЕРТИ ОПРИЛЮДНЯТЬ ЗВІТ ЩОДО МАЙДАНУ НАПРИКІНЦІ БЕРЕЗНЯ

20.02.2015 12:10

Міжнародні незалежні експерти оприлюднять свій звіт щодо ходу розслідування злочинів проти учасників Майдану, яке проводить українська влада, 31 березня.

Міжнародна дорадча група (МДГ) Ради Європи із нагляду за розслідуваннями злочинів, які були скоєні на київському Майдані в період з 30 листопада 2013-го року до 22 лютого 2015-го року, завершує роботу над своїм звітом стосовно цих подій. Як наголошується в поширеній у п'ятницю, 20 лютого, в Стразбурзі заяві МДГ, звіт зараз перебуває в процесі підготовки і його текст буде передано генеральному секретарю Ради Європи та українській владі 31 березня 2015 року.

Раніше повідомлялося, що за згодою української сторони, мандат діяльності МДГ було розширено і на розслідування трагічних подій, що відбулися в Одесі на початку травня минулого року. Експерти обіцяли приступити до підготовки звіту щодо Одеси після завершення роботи над висновками про розслідування злочинів проти Майдану. "Тому група нещодавно звернулася до Генеральної прокуратори України з попереднім запитом щодо ходу розслідування подій, що відбулися в Одесі", - йдеться в заяві.
У заяві наголошується, що роль групи полягає лише в оцінці ходу розслідувань усіх випадків насильства під час демонстрацій на Майдані, оскільки безпосередньо проводити такі розслідування повинна офіційна українська влада.
Міжнародна дорадча група, яка складається з трьох незалежних експертів, була створена за ініціативи генсека РЄ Торбйорна Ягланда у грудні 2013 року. Її очолює колишній голова Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) Ніколас Братца, двома іншими членами групи є колишній суддя ЄСПЛ Володимир Буткевич та колишній прокурор України Анатолій Анпілогов. Мета діяльності МДГ полягає у тому, щоб встановити, чи відповідає розслідування злочинів, скоєних під час подій на Майдані, нормам Європейської конвенції з прав людини та практиці ЄСПЛ, чи є воно незалежним, оперативним, адекватним та ефективним і чи відбувається за належного рівня громадського контролю.

comments powered by HyperComments

Последние