РОСІЯ ГОТУВАЛА СЦЕНАРІЙ ЗАХОПЛЕННЯ УКРАЇНИ ЩЕ ДО ПОВАЛЕННЯ ЯНУКОВИЧА - ЗМІ

19.02.2015 10:10

У наявності у російської "Новой газеты" опинився документ, що представляє собою сценарій "бліцкригу" Росії на південному сході України. За інформацією редакції видання, цей свого роду план "Барбаросса" був підготовлений для Кремля в оточенні найбільшого російського олігарха Костянтина Малофеєва імовірно в період з 4 до 15 лютого 2014 року, ще до повалення режиму Віктора Януковича.
Про це повідомив головний редактор "Новой газеты" Дмитро Муратов в ефірі "Эхо Москвы".
"Це сценарій: у цих умовах уявляється правильним зіграти на відцентрових прагненнях різних регіонів країни з метою в тій чи іншій формі ініціювати приєднання її східних областей до Росії. Домінантними регіонами для докладання зусиль мають стати Крим та Харківська область", - процитував текст документа Муратов.

За його словами, у преамбулі документа підкреслюється, що Янукович - людина невисоких морально-вольових якостей: "Він боїться здавати пост президента і одночасно готовий розміняти силовиків на гарантії збереження поста президента і своєї недоторканності. Далі говориться, що Росія зобов'язана втрутитися в питання з приводу територіальної цілісності України".
Мотивом у сценарії називається ризик для Росії втратити не тільки український ринок збуту енергоносіїв, але навіть непрямий контроль над газотранспортною системою України. Це поставить під удар позиції "Газпрому" в Центральній і Південній Європі, завдавши величезної шкоди російській економіці, вказується в документі.
Крім того, в ньому звертається увага на необхідність "вибудувати піар-стратегію, яка б акцентувала вимушений характер відповідних дій Росії на сході України і на півдні України", - повідомив Муратов.
На його думку, люди, які писали сценарій, володіють "макіавеллістичним талантом політичної інтриги". На підтвердження він наводить три головні гасла, які автори документа пропонували висувати за допомогою українського народу на сході України і в Криму. "Перше - вимога федералізації або навіть конфедералізації в якості гарантії для даних регіонів від втручання прозахідних і націоналістичних сил у їх внутрішні справи. Потім - незалежний від Києва вступ східних і південно-східних областей на регіональному рівні в Митний союз. І потім - пряма суверенізація з подальшим приєднанням до Росії - єдиного гаранта сталого економічного розвитку та соціальної стабільності", - процитував Муратов.

Таким чином, резюмує редактор "Новой газеты", якщо судити з того, що сталося, то і гасла, і перехід від Криму на схід України були передбачені в цьому сценарії. Він також нагадав, що такі "діячі" "ДНР", як Ігор Гіркін та Олександр Бородай свого часу працювали у Костянтина Малофеєва.
Повний текст наявного в розпорядженні "Новой газеты" документа редакція видання має намір опублікувати наступної середи.
Нагадаємо, в Україні проти Малофеєва порушено кримінальну справу, а США і Євросоюз включили його до санкційних списків.

comments powered by HyperComments

Последние