ВІЦЕ-КАНЦЛЕР ФРН: ПУТІН ПОВИНЕН ПОДБАТИ ПРО ЗАВЕРШЕННЯ НАСИЛЬСТВА В УКРАЇНІ

18.02.2015 15:58

Відповідальність за ескалацію конфлікту на Донбасі лежить на Володимирові Путіні та Росії, заявив Зиґмар Ґабріель. Водночас він категорично відкинув можливість постачання зброї Україні.

Віце-канцлер Німеччини, лідер Соціал-демократичної партії Зиґмар Ґабріель звинуватив російського президента Володимира Путіна в ескалації конфлікту на Донбасі. "Відповідальність за те, що відбувається в Україні, несе пан Путін і несе Росія. І він повинен подбати про те, щоб насильство з боку бойовиків нарешті припинилося", - цитує слова Ґабріеля, сказані ним у середу, 18 лютого, інформагенція Reuters.
Ґабріель, який є союзником Меркель у коаліції, підтвердив, що Німеччина не постачатиме зброю Україні. Він назвав цю ідею "абсурдом". Віце-канцлер зробив ці заяви під час з'їзду прихильників Соціал-демократичної партії Німеччини в баварському місті Фільсгофен у так звану "політичну попільну середу", 18 лютого.
Нагадаємо, останнім часом на Заході почастішали дискусії про можливість надання Україні зброї. Канцлерка Німеччини Анґела Меркель виступає проти таких поставок та стверджує, що конфлікт на Донбасі неможливо розв'язати військовими методами. Президент США Барак Обама натомість не виключає можливості надання Україні "летальних оборонних озброєнь".
Київ звернувся 17 лютого до країн-учасниць переговорів у Мінську, ЄС, НАТО та ОБСЄ з закликом вжити всіх можливих заходів у зв'язку з тим, що Росія і представники так званих "ЛНР" і "ДНР" порушують нові мінські домовленості та спричиняють ескалацію ситуації на Донбасі.

comments powered by HyperComments

Последние