ЯЦЕНЮК ДОРУЧИВ ЗУПИНИТИ ОПЛАТУ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ, ЯКУ ВИРОБЛЯЮТЬ НА ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

18.02.2015 13:00

Україна тимчасово призупинить оплату електроенергії, яка виробляється в зоні АТО, і відновить її тільки у випадку, якщо ця електроенергія буде постачатися українським громадянам, а не терористам. Про це сьогодні, 18 лютого, відкриваючи засідання Кабінету міністрів у Києві, заявив прем'єр-міністр Арсеній Яценюк.

"Мною дано доручення зупинити всі фінансові перерахування в секторі енергетики, поки ми не зрозуміємо, за що ми платимо: за електроенергію, яка постачається терористам, чи за електроенергію, яка поставляється громадянам", - сказав глава уряду.

Прем'єр доручив НКРЕКУ розробити чіткий алгоритм розподілу коштів. "Платити тільки за ту електроенергію, яка постачається на територію, котра контролюється українською владою", - підкреслив Яценюк.

Прем'єр також доручив оприлюднити загальні дані про обсяг коштів, які витрачені Україною на постачання електроенергії і природного газу в зону АТО. За словами Яценюка, Мінфін при доопрацюванні закону про держбюджет повинен передбачити кошти для компенсацій "Нафтогазу" і "Енергоринку" за неоплачені поставки в зону АТО.

Нагадаємо, в листопаді 2014 року Україна припинила дотування окупованих районів Донбасу.

Яценюк також обіцяв, що уряд і надалі постачатиме газ та електроенергію на території, що перебувають під контролем бойовиків, попри відсутність будь-якої оплати.

"Я хотів би висловити позицію уряду, свою позицію - ми про це дискутували. Там наші громадяни, і уряд не дасть цим людям замерзнути, тому що це призведе до гуманітарної катастрофи. Це наші території, це наші люди. З терористами розберемося окремо. Але на носі зима, і якщо зараз йти жорстко, то це буде жорстко насамперед стосовно наших громадян. Ми туди постачатимемо газ та електроенергію", - сказав він тоді.

Пізніше в Кабміні повідомили, що постачання газу і електроенергії на непідконтрольні їй території будуть компенсуватися з зарезервованих соцвиплат і пенсій жителів цих регіонів.

У грудні, через брак енергоресурсів, Яценюк попереджав: якщо віялові відключення електроенергії будуть відбуватися на українській території, то відключення відбуватиметься і на окупованих територіях Криму та зони АТО.

Зазначимо, розгорнута президентом Росії Володимиром Путіним війна проти України знищила майже 20% нинішнього економічного потенціалу України.

Найбільших збитків від агресії Росії зазнало промислове виробництво. За 2014 рік виробництво у Донецькій області скоротилося в усіх без винятку основних видах промислової діяльності.

Сьогодні не працюють такі великі металургійні підприємства, як Алчевський металургійний комбінат (13% загального виробництва металургійної продукції), Донецький металопрокатний завод, Донецький електрометалургійний завод, Стахановський феросплавний завод.

Втрати металургійних підприємств у 2014 році оцінюються на рівні близько 40 млрд грн., зокрема 25 млрд грн. становлять втрачені прибутки від недовипущеної продукції та 15 млрд грн. вартість зруйнованих основних фондів.

Видобуток вугілля в Україні скоротився на 35%. Із 150 вугільних шахт 115 перебувають на тимчасово окупованих територіях.

За попередніми підрахунками, втрати вітчизняних машинобудівних підприємств у 2014 році оцінюються на рівні 10 млрд грн.

comments powered by HyperComments