РАДБЕЗ ООН ПРИЙНЯВ РОСІЙСЬКУ РЕЗОЛЮЦІЮ ЩОДО УКРАЇНИ

18.02.2015 09:45

Рада Безпеки ООН одноголосно ухвалила російський проект резолюції щодо подій в Україні.

У документі всі сторони конфлікту закликають негайно припинити бої у Дебальцевому. В резолюції підтверджено - місто не є винятком з Мінських угод. Тож у бойовиків нема жодних виправдань, щоби продовжувати наступ.

Члени засідання звернулися до Росії із закликом вплинути на бойовиків.

Представниця Литви наголосила, що Москва є прямим учасником конфлікту, хоч би як це заперечувала. Втім, у тексті резолюції немає про це згадок, адже його автором була сама Росія.

"Ситуація в Дебальцевому дуже напружена. Бойовики, озброєні Росією, постійно атакують українські позиції. Користуючись тим, що українські війська дотримуються припинення вогню, бойовики і російські сили оточили місто. Воно погрожують убити захисників Дебальцевого, якщо ті не складуть зброю. Жертвами постійних обстрілів стають і цивільні", - сказав постпред України при ООН Юрій Сергеєв.

"З тяжким серцем ми голосували за цю резолюцію, розуміючи чисельність постраждалих...Поки тривали дипломатичні переговори, тривав і наступ на українські міста. Дебальцеве - в облозі, просто зараз. Озброєні злочинці продовжують наступ на місто. Так, ми підтримуємо резолюцію. Але повинні пам’ятати, що в минулому бойовики порушували мирні угоди. Російські танки, "Гради" і "Торнадо" в руках бойовиків тримають Схід України в облозі. Росія - прямий учасник конфлікту і несе повну відповідальність за конфлікт, що роздирає плоть України", - заявила представниця Литви Раймонда Мурмокайте.

comments powered by HyperComments

Последние