ПРЕДСТАВНИК США В ООН: РОСІЯ ПОРУШИЛА СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ І ВДАЄ, НІБИ КОРДОНУ МІЖ ЦИМИ КРАЇНАМИ НЕ ІСНУЄ

18.02.2015 09:31

Постпред Сполучених Штатів при Радбезі ООН назвала «іронічним» те, що Росія підготувала проект резолюції на підтримку Мінських угод, водночас продовжуючи «тотальний наступ» в Україні.

Росія робить все можливе для того, аби підірвати виконання умов угоди про припинення вогню, підписану за результатами чотиристоронніх переговорів у Мінську. Відповідну заяву зробила 17 лютого під час засідання Радбезу ООН представник США Саманта Пауер.

Представник США зазначила, що вона «щиро вітає цю угоду» (про припинення вогню – ред.) , однак підкреслила, що РФ повинна довести свої мирні наміри. Пауер назвала «іронічним» той факт, що саме Росія підготувала проект резолюції на підтримку Мінських угод, підтримуючи водночас «тотальний наступ» в Україні.

«Припиніть озброювати сепаратистів. Припиніть постачання важкого зброєння через кордон на додаток до ваших військ. Припиніть вдавати, що ви не робите того, що ви робите ...», - звернулася Пауер до представника РФ.

«Росія підписує угоди, однак робить все можливе для того, щоб підірвати їх. Росія порушує суверенітет націй, а потім діє так, ніби кордону сусіда не існує», - додала вона.

Постпред РФ при ООН Віталій Чуркін назвав зауваження Пауер «образливими», а конфлікт на Донбасі – «внутрішнім».

«З самого початку кризи (в Україні – ред.) Росія активно виступає за мирне врегулювання, зокрема через прозорий діалог між усіма сторонами внутрішнього українського конфлікту», - заявив він.

Нагадаємо, 17 лютого Рада безпеки ООН прийняла запропоновану Росією резолюцію на підтримку Мінських угод.

Як повідомлялося, з моменту припинення вогню з півночі 15 лютого позиції українських силовиків 160 разів зазнавали обстрілів, загинули 11 осіб.

 

comments powered by HyperComments

Последние