ОБАМА: НЕ ВАРТО СПОДІВАТИСЯ, ЩО ПУТІН ПРИЙМАТИМЕ РАЦІОНАЛЬНІ РІШЕННЯ ЩОДО УКРАЇНИ

14.02.2015 10:46

За словами американського президента, США повинні бути готовими до прояву агресії з боку РФ.

Дипломатія та санкції щодо Росії повинні принести результат, в протилежному випадку США повинні застосувати запасний план. Про це заявив президент США Барак Обама в своєму інтерв’ю виданню VOX.

За його словами, немає гарантій того, що Росія і Путін прийматимуть раціональні рішення щодо України.

«Ми повинні остерігатися їх зусиль у військовому плані. Будь-яку їхню агресію ми повинні зустріти твердо і рішуче. Але ми також повинні використовувати такі речі, як дипломатія, економічні санкції, міжнародний тиск і міжнародні норми, і це дійсно дасть результати», - зазначив президент США.

«Наші успіхи проявлятимуться в певних сферах, іноді це буде прорив, а іноді можна просто скромно робити речі трохи кращими. А інколи план не спрацьовує, і для цього треба мати план Б і план С», - додав Обама.

За його словами, Америка продовжує лідирувати у світі, виконуючи спільну мету.

«Ми покращуємо безпеку, міжнародні норми і правила, розширюємо права людини, свободу слова, боремося з релігійною нетерпимістю. І ці зусилля з плином часу дають результат, тож я переконаний, що ми зможемо підтримувати своє прагнення до ідеалізму, продовжувати цей шлях, долаючи виклики. І я впевнений, що американці будуть незамінною нацією впродовж цього, 21 століття, як це було протягом минулого», - резюмував президент США.

Нагадаємо, за словами Обами, військові витрати США перевищують сукупні витрати десятка наступних країн в світовому рейтингу витрат на озброєння, однак в 21 столітті його країна не вирішуватиме проблеми військовим шляхом.

comments powered by HyperComments