ЄС ПОСИЛИТЬ БЕЗПЕКУ НА КОРДОНАХ ТА СТВОРИТЬ БАЗИ ДАНИХ ДЛЯ ПОШУКУ ТЕРОРИСТІВ

13.02.2015 09:56

Неформальний позачерговий саміт Європейського союзу, який відбувся в четвер в Брюсселі, ухвалив низку рішень щодо ідентифікації потенційних терористів.
Про це йдеться в рішенні саміту, поширеному на офіційному сайті Європейської ради.
В заяві, схваленій всіма 28 главами держав-членів ЄС, підкреслено, що причиною таких рішень є нещодавні теракти в Парижі, які розпочалися з атаки на редакцію видання Charlie Hebdo.
Глави держав-членів ЄС доручили "терміново" створити "потужну та ефективну" загальноєвропейську базу імен пасажирів, яка б водночас передбачала достатній захист персональних даних.
В цій базі, виходячи з повідомлення, зберігатимуться дані про авіаперельоти громадян з різних країн-членів ЄС. Наразі, за її відсутності, правоохоронні органи не мають можливості відслідковувати, приміром, перельоти громадян інших держав-членів ЄС до Сирії чи Афганістану.
Також саміт ЄС доручив "посилити та модернізувати перевірку на зовнішньому кордоні ЄС", інтегрувавши прикордонні бази даних з базами, в яких зберігаються дані про громадян з "підвищеним ризиком долученості до терористичної активності".
Єврокомісії доручено розробити необхідні проекти рішень.

comments powered by HyperComments

Последние