ЄВРОПЕЙСЬКИЙ БІЗНЕС НЕГАТИВНО ОЦІНЮЄ ПОДАТКОВІ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ

11.02.2015 12:39

Європейський бізнес розчарований податковими новаціями.
Згідно з результатами опитування, що було проведено Європейською бізнес асоціацією, 62% експертів негативно сприйняли нововведення.
Вони вважають, що провадження податкових змін є незадовільним, багато норм є недопрацьованими, суперечливими і загалом відсутній комплексний підхід до реформи податкової системи.
В опитуванні брало участь 75 фінансових директорів та бухгалтерів компаній – представників переважно великого та середнього європейського бізнесу, який працює в Україні.
Зокрема, 61% респондентів не вважають, що скорочення кількості податків та зборів з 22 до 11 здатне реально зменшить фіскальне навантаження. За їхньою оцінкою, фактично можна говорити не про зменшення, а про групування деяких податків.
Ще більший відсоток респондентів негативно оцінюють результати впровадження нової прогресивної шкали ставок податку на доходи фізосіб. 80% респондентів впевнені, що цей крок не сприятиме легалізації заробітних плат.
Кращі оцінки - щодо реформування єдиного податку та введення мораторію на податкові перевірки малого бізнесу. Песимістично налаштовані щодо нього лише 32% респондентів, а ще 30% - очікують позитивних змін від таких нововведень, але з пересторогою чекають результату їхнього практичного застосування.
В Асоціації резюмують, що хоча і очікується полегшення адміністрування податку на прибуток, в цілому податкове навантаження на легальний бізнес у 2015 році збільшилось.

comments powered by HyperComments

Последние