У КОНГРЕСІ США ЗАРЕЄСТРОВАНО ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО НАДАННЯ ЗБРОЇ УКРАЇНІ

11.02.2015 10:51

У Конгресі США представили законопроект про надання Україні військової допомоги на один мільярд доларів. Як зазначають конгресмени, ініціатива має підтримку як республіканців, так і демократів.

У вівторок, 10 лютого, глава комітету збройних сил Палати представників Конгресу США республіканець Мак Торнберрі та демократ Адам Сміт представили законопроект про "летальну оборонну зброю" для України, повідомляє інформагентство Associated Press. Згідно з документом, США мають підтримати Україну у військовій сфері задля захисту "її суверенної території від іноземних агресорів" у вигляді військового оснащення, зброї та тренувань для Збройних сил України. Йдеться про допомогу обсягом 1 мільярд доларів на термін до 30 вересня 2017 року.

"Схоже, що Росія вирішила повернутися до часів "холодної війни"", - зазначив Сміт під час спілкування з журналістами, нагадуючи про анексію Криму та конфлікт на Донбасі. За його словами застосування економічних санкцій "жодним чином не змінило плани Путіна".
Позиція президента
Раніше президент США Барак Обама заявляв, що надання Києву "летальних оборонних озброєнь" - це лише "один з варіантів" дій в українській кризі. Виступаючи на спільній прес-конференції з канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель, 9 лютого, він зауважив, що поки що не ухвалив рішення з цього приводу. Обама нагадав, що, на його думку, шанси на розв'язання конфлікту військовим шляхом завжди були невисокі.
Нагадаємо, в грудні Конгрес США ухвалив законопроект "Акт підтримки свободи України", який передбачає запровадження нових санкцій щодо Росії та надання допомоги Україні у вигляді озброєнь.

comments powered by HyperComments

Последние