АЛЕРГІЯ НА РЕФОРМИ: УКРАЇНА НЕ ГОТОВА ОТРИМАТИ НАЙБІЛЬШИЙ КРЕДИТ ВІД МВФ

10.02.2015 18:00

МВФ може надати Україні найбільший обсяг фінансової допомоги за всю свою історію. Але це не є приводом для гордості, адже ці обсяги розраховуються пропорційно ВВП, який в Україні далеко не найбільший, заявив директор кредитно-рейтингового агентства Станіслав Дубко.

Міжнародний валютний фонд може надати Україні найбільший обсяг фінансової допомоги за всю історію Фонду. Про це сказав віце-прем'єр-міністр, міністр культури В'ячеслав Кириленко.
Чи зможе Україна отримати ці кошти, і як їх потім віддавати, в ефірі радіостанції Голос Столиці розповів директор кредитно-рейтингового агентства Станіслав Дубко.

Якось все заплутано: то допомога МВФ під питанням, то раптом найбільший обсяг фінансової допомоги за всю історію Фонду... Яка це може бути сума?

– Ця допомога є найбільшою в історії Фонду, але тільки якщо порівнювати її з ВВП. Тому що є країни – наприклад, Греція, Португалія, Ірландія – яким Фонд уже виділив набагато більші суми, ці країни вже винні МВФ близько 30 мільярдів. Але ВВП у них значно більше українського, і тут абсолютно немає приводу для гордості. Я не думаю, що міністр культури Кириленко претендує на авторство висновків, що це найбільша допомога. Просто ця інформація пролунала на нараді в Кабінеті Міністрів за результатами роботи з Фондом і, власне, міністр культури лише транслював озвучену там інформацію.
Насправді, мова не йде про якісь нові кредити. Ми знаємо, що є вже узгоджена програма на 17 мільярдів, з яких Україна отримала поки 4,5, і є бажання українського уряду поміняти її на іншу програму, яка може давати ще більше коштів. За різними оцінками, Україна може отримати до 30 мільярдів, і термін фінансування може бути більшим.

Чи змінить Фонд програму кредитування України на EFF?

– Мені здається, це навіть не так важливо. Я не бачу великої проблеми в разі, якщо цю програму не поміняють, і ми поки залишимося у форматі програми stand-by. Ми ще не вибрали 12 мільярдів доларів, цього було б цілком достатньо в 2015 році для вирішення першочергових проблем.

Помилково думати, що нова програма вимагає якихось принципово інших умов, тому що ключові умови – реформи – залишаються незмінними при одній програмі і при іншій. Якщо в Україні неефективний і корупційний енергетичний сектор, який споживає величезну кількість субсидій, і Україна не реформує його, то у МВФ просто складається відчуття, що Україна має алергію на реформи і в принципі їх не сприймає. Тому умови не будуть кардинально відрізнятися, трохи можуть відрізнятися умови використання коштів, але глобальної ролі це все-таки не відіграє.

Нагадаємо, в середині січня уряд України звернувся до ради директорів Міжнародного валютного фонду з проханням розглянути можливість затвердження нової програми співпраці з використанням механізму розширеного фінансування, який передбачає виділення значного обсягу коштів на період до 4 років.

comments powered by HyperComments

Последние