НА ЛІКВІДАЦІЮ ЧОРНОГО РИНКУ НАЦБАНКУ ПОТРІБЕН МІСЯЦЬ - ЕКСПЕРТ

09.02.2015 16:28

Стабілізувати курс гривни Національний банк України зможе за два тижні. А чорний ринок валюти буде зведений до мінімуму вже до середини березня.
Таку думку у коментарі Укрінформу висловив головний фінансовий аналітик агентства "Експерт-Рейтинг" Віталій Шапран.
"У НБУ вже розробили комплекс заходів, спрямованих на обмеження банківської ліквідності. Це і підвищення облікової ставки, і скріплення гривневої маси на ринку ОВДП. Завдяки їм залишки на коррахунках банків за четвер-п'ятницю були нижчими від позначки 30 млрд грн, але цього не достатньо, щоб подавити відкладений або надлишковий попит на валютному ринку. Тому поки що ми спостерігаємо перехід валютного міжбанку до тих паритетів, які були встановлені на чорному ринку. Думаю, 1-2 тижні знадобиться НБУ, щоб стабілізувати курс, і близько місяця - щоб скоротити до мінімуму чорний ринок", - сказав Шапран.
Cама динаміка курсу залежатиме від рішучості НБУ скорочувати гривневу ліквідність і домовленостей з  головним кредитором України - Міжнародним валютним фондом, говорить аналітик.
За його словами, можлива ревальвація курсу гривні до очікуваної позначки 16-17 грн за долар залежатиме від настроїв учасників ринку, які реагують на дефолти, що тривають, банків і зведення з АТО, а також від ефективності дій регулювальника.
Нагадаємо, наприкінці минулого тижня НБУ відмовився від індикативного курсу і повернувся до ідеї "ринкового курсу", що визначає міжбанк. Основне завдання такого рішення - привести систему в її нормальний стан, коли курс, який визначає міжбанк, з невеликою різницею позначався на готівковому валютному ринку. Така одномоментна лібералізація призвела до того, що весь потік попиту, ймовірно в т.ч. і той попит, який обслуговував чорний ринок, хлинув на міжбанк, що породило курсовий сплеск. 5 лютого, коли НБУ відмовився від індикативного курсу, середньозважений курс гривні на міжбанку знизився з 16,5020 до 21,6584 гривні за долар.

comments powered by HyperComments

Последние


17:04Светодиодный профиль