УКРАЇНА В ЗМОЗІ ОТРИМАТИ БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ З ЄС – ЕКСПЕРТ

09.02.2015 16:04

Немає таких умов, які б Україна не виконала для відкриття кордонів з Євросоюзом. Усе це залежить від наявності політичної волі та консолідації профільних відомств, заявила в ефірі радіостанції Голос Столиці керівник громадської організації «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко.

В Україні сьогодні розпочинає роботу місія ЄС, яка перевірить виконання Києвом вимог, необхідних для безвізового режиму. Однією з основних умов Європи, яку Україна вже виконала, є перехід на біометричні паспорти. Іншими пунктами плану щодо лібералізації візового режиму є, зокрема, ущільнення кордонів та адаптація імміграційних норм України до вимог ЄС.
Як йдуть справи з виконанням цих та багатьох інших пунктів, радіостанція Голос Столиці дізналася у керівника громадської організації «Європа без бар’єрів» Ірини Сушко.
Наскільки успішно Україна виконує вимоги ЄС для отримання безвізового режиму?
– На сьогоднішній день ми знаходимося на другому етапі виконання цього великого плану, який охоплює понад 50 технічних критеріїв і завдань. Окрім біометричних паспортів ще треба багато чого зробити, зокрема, у сфері правоохоронного співробітництва і управління кордонами. На спільному засіданні європейські експерти та представники української влади визначатимуть, як Україна підготувала реформу в сфері безпеки документів, оцінять ситуацію з фундаментальними правами людини, зокрема, щодо внутрішніх переселенців. Саме на цих двох питаннях буде зосереджено особливу увагу, і ми думаємо, що певний прогрес буде зафіксовано. Проте розслаблятися ще неможна, ще багато питань потребують вирішення.
Що означає «ущільнення кордонів»?
– Мова йде про створення додаткових пунктів пропуску та започаткування співпраці у форматі інтегрованого управління кордонами. Це означає, що всі профільні служби мають співпрацювати, причому з обох сторін. Іде модернізація контролю за кордонами, це реформа, яка має зробити кордони безпечнішими.
Це питання стосується лише кордонів з країнами Євросоюзу?
– Загалом всього кордону України, і очевидно, що в ситуації на сході країни, ця вимога може становити додатковий виклик. Однак, безумовно, буде зроблено акцент на тому, в якому стані перебуває західний кордон.
Чи є вимоги, які Україна не зможе повністю виконати?
– Я думаю, що немає таких умов, які би Україна не виконала. Все це залежить від наявності політичної волі та консолідації профільних відомств.

comments powered by HyperComments

Последние