КОНСТИТУЦІЙНИЙ СУД ВЗЯВСЯ ЗА НЕДОТОРКАННІСТЬ ДЕПУТАТІВ

09.02.2015 14:21

До Конституційного суду України надійшло подання Верховної Ради щодо скасування депутатської недоторканності.
Про це інформує прес-служба КСУ.
«9 лютого 2015 року до Конституційного суду України надійшло конституційне подання Верховної Ради України про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів (реєстр. № 1776) вимогам статей 157 і 158 Конституції України», - повідомили у прес-службі.
Згідно з регламентом КС, подання передали на вивчення в Секретаріат суду.
Нагадаємо, в четвер Рада ухвалила постанову про направлення до Конституційного суду для отримання висновків законопроект, який передбачає внесення змін до Конституції України щодо скасування депутатської недоторканності та обмеження її у суддів.
Законопроектом №1776 "Про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України та суддів" пропонується виключити зі ст. 80 Конституції України положення, якими передбачено гарантії депутатської недоторканності.
Також документом вносяться зміни до ст. 126 Конституції України і передбачається, що суддя без згоди Вищої ради юстиції не може бути затриманий та до нього не може бути застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до винесення обвинувального вироку судом.
Однак, згідно з законопроектом, такий імунітет судді не поширюватиметься на випадки затримання при вчиненні суддею або безпосередньо після вчинення ним тяжкого чи особливо тяжкого злочину проти життя та здоров'я особи.
Крім того, ст. 129 Конституції доповнюється положенням про те, що притягнення суддів до юридичної відповідальності здійснюється на загальних підставах.
Водночас пропонується закріпити інститут функціонального імунітету судді, за яким судді не можуть бути притягнуті до юридичної відповідальності за діяння, вчинені у зв'язку зі здійсненням правосуддя, крім випадків ухвалення завідомо неправосудного судового рішення, порушення присяги судді або вчинення дисциплінарного правопорушення.
Оскільки скасування недоторканності передбачає внесення змін до Конституції, це питання має спершу розглянути Конституцій суд. Спікер Володимир Гройсман наголосив, що законопроект може бути ухвалений в цілому у вересні 2015 року.

comments powered by HyperComments

Последние