МИ НЕ МОЖЕМО ЗАКРИТИ ОЧІ НА ТАНКИ, ЯКІ ЇДУТЬ В УКРАЇНУ - КЕРРІ

05.02.2015 16:03

Держсекретар Джон Керрі заявив, що США хочуть мирного врегулювання ситуації на Донбасі і закликав Росію негайно припинити військову підтримку терористів.

"Я хочу сказати Путіну, що ми не розглядаємо це, як гру з нульовим результатом. Не повинно бути розколу між Заходом і Сходом. Це стосується фундаментальної поваги до цілісності і суверенності України. Ми не намагаємося вступити у конфлікт з Росією. Цього не хоче ні США, ні Європа, ні Україна. Ми хочемо дипломатичного вирішення ситуації. Але ми не можемо закривати очі на російських бійців без розпізнавальних знаків, які переходять кордон і підтримують сепаратистів, на російські танки, які їдуть в Україну, на боєприпаси, які постачаються сепаратистам з боку Росії", - сказав Керрі під час спільної заяви з президентом України Петром Порошенком у Києві.

Він вкотре закликав Росію дотримуватися Мінських домовленостей, підписаних у вересні.

"Росія повинна зробити свій вибір не тільки на словах, а й у діях, здійснити кроки, щоб виконати Мінські домовленості, які теж підписала. Росія повинна негайно припинити військову підтримку терористів і сісти за стіл переговорів. А поки що ми щодня бачимо лише загострення конфлікту", - зазначив Держсекретар США.

У свою чергу президент України Петро Порошенко подякував Керрі за підтримку українського народу. "Нинішні часи - випробування для стратегічного партнерства між США та Україною... Кожен друг пізнається у біді", - сказав він.

comments powered by HyperComments

Последние