В СВЯТОГІРСЬКУ ПРИЙМАЮТЬ ЛЮДЕЙ, ЕВАКУЙОВАНИХ З ДЕБАЛЬЦЕВОГО ТА АВДІЇВКИ

05.02.2015 11:06

В Святогірську на Донеччині за останні чотири дні прийняли 1430 людей, яких евакуювали з найгарячіших точок на лінії фронту – Дебальцевого, Авдіївки, Миронівки, Світлодарська.

Оскільки вимушені переселенці прибули сюди з територій, офіційно підконтрольних українському уряду, вони не можуть отримувати соціальні виплати. Для цього їм треба виїхати за межі Донецької області. Проте, більшість не хоче залишати свій регіон і до останнього сподівається невдовзі повернутися додому.

В дитячий літній табір «Яструбок», в двох єдиних утеплених корпусах якого поселили людей, врятованих з-під постійних обстрілів, приїхали чиновники з Донецької обладміністрації, щоб розповісти, чим можуть допомогти на місці – від медикаментів до відновлення втрачених документів.

За словами начальника управління у справах дітей та молоді Донецької ОДА Лілії Золкіної, місто і область продовжує приймати людей, хоча місця вже закінчилися. Доводиться поселяти прибулих в літні табори та бази відпочинку, не пристосовані до проживання взимку. Адміністрації закладів нашвидкуруч прилаштовують приміщення – утеплюють стіни, ставлять обігрівачі, шукають теплі ковдри. Сприяють цьому волонтери та міжнародні організації.

«Переселенці – молодці, вони дуже організовані. Зараз допомагають групи взаємодопомоги», - розповідає вона.

За словами Золкіної, евакуація триває – надходить багато заявок на вивезення від людей, які не можуть дістатися до місць, звідки вона здійснюється, самостійно.

«Багато людей, які не ходять, сліпих, вони залишилися там одні», - пояснює вона.

Ані скільки в Святогірську можна буде залишатися, ані що робити далі – переселенці не знають.

comments powered by HyperComments

Последние