АЗАРОВ НАПИСАВ КНИГУ ІЗ ВЛАСНОЮ ВЕРСІЄЮ ПОДІЙ НА ЄВРОМАЙДАНІ

03.02.2015 14:20

Екс-прем’єр-міністр України, який зараз перебуває у міжнародному розшуку, написав книгу «про розвиток України у 2013-2014 роках».

У книзі він звинувачує Європейський союз у тому, що він змусив Україну обирати між Асоціацією та Митним Союзом, а також, що протест на Майдані Незалежності організували американські політики, пише Комсомольская правда.

Екс-прем’єр стверджує, що перші намети на Майдані з’явилися вже 21 листопада, коли Янукович не підписав Угоду про Асоціацію.

«Студентам уявлялося, що негайно після підписання Україною буде представлений безвізовий режим, і країна стане членом ЄС. Те, що це було абсолютно не так, приховувалося від студентів організаторами цього дійства», – пише Азаров.

Описуючи події 30 листопада прем’єр пише: «У цю ніч на Майдані Незалежності залишалося зовсім небагато мітингувальників, і сама акція початку згортатися. Це дало підставу Київської міської адміністрації розпочати роботи по монтажу новорічної ялинки… Несподівано серед ночі на площу приїхали бригади телеоператоов. Вони встановили освітлювальні прилади і телеустаткування. Незабаром після цього з боку готелю «Україна» організовано спустилися близько сотні молодиків (в основному, фанати «Динамо» і «Правий сектор»), озброєних арматурою, палицями, і вони стали бити нечисленних працівників міліції… У цей момент на площу на допомогу міліції приїхав спеціалізований загін «Беркут», побачивши який, провокатори розбіглися, і під «роздачу» потрапили ті, хто не втік».

У книзі також згадуються і перші загиблі на Майдані. За версією колишнього голови уряду, «десь у середині січня на барикади на Європейській площі були винесені два трупи. Обидва були вбиті за невідомих обставин з мисливської рушниці пострілами в спину. Один - громадянин Білорусії з місцевої національної політичної організації, інший - приїжджий з Нагірного Карабаху». Натомість як повідомляли у МВС після загибелі Сергія Нігояна та Михайла Жизневського, вони отримали вогнепальні поранення поранення з відстані двох-трьох метрів «зверху під доволі великим кутом». За словами генерального прокурора України Віталія Яреми, в активістів стріляли «з гладкоствольної зброї, але є задокументовані факти, що працівники правоохоронних органів вставляли в неї мисливські набої».


Окрім того, в опублікованих частинах книги, Азаров заявляє, що протягом року українські ЗМІ «пропагують ненависть до Росії».

У січні Інтерпол оголосив колишнього прем'єра разом з екс-президентом Віктором Януковичем в міжнародний розшук.

comments powered by HyperComments

Последние