ВЕНЕЦІАНСЬКА КОМІСІЯ: УКРАЇНІ ВАРТО ПРИЗУПИНИТИ ЛЮСТРАЦІЮ ТА ДООПРАЦЮВАТИ ЗАКОН

03.02.2015 17:36

Голова Венеціанської комісії Джанні Букіккіо вважає, що Україна має призупинити дію закону про люстрацію та спершу його доопрацювати.

Таку думку він висловив під час зустрічі з президентом України Петром Порошенком, передає прес-служба АП.

«Ми дійшли спільної думки у дискусіях з Вашими представниками, з Міністром юстиції і домовились спільно працювати над його доопрацюванням та приведенням цього закону у відповідність з європейськими стандартами», – зазначив Букіккіо.
Окрім того він повідомив, що наступного тижня до України прибуде делегація експертів Венеціанської комісії, яка проведе низку зустрічей, зокрема у Міністерстві юстиції.

Комісія готова надати експертний висновок щодо законопроекту з судової реформи, щойно узгоджений законопроект буде опрацьовано у Верховній Раді, а також змін до Конституції щодо децентралізації влади.

Серед головних недоліків закону про люстрацію, які раніше називала Венеціанська Комісія, були необхідність перегляду списку постів, які підлягають люстрації, щоб в цей список входили тільки ті посади, які можуть являти собою значну небезпеку прав людини та демократії, приналежність до певної категорії чиновників не може бути підставою для люстрації, люстраціюмає здійснювати не Міністерство юстиції, а спеціалізований орган. Окрім того, інформація про осіб, які потрапили під люстрацію, повинна публікуватися тільки після фінального рішення суду.

comments powered by HyperComments

Последние