АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ПРОДОВЖИТЬ РОЗГЛЯД СКАРГИ НА ВИРОК О.ПУКАЧУ 6 ЛЮТОГО.

15.01.2015 18:00

Апеляційни суд Києва продовжить 6 лютого розгляд скарги на вирок колишньому начальникові Департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексію Пукачу, якого було засуджено до довічного ув’язнення за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе. Про це повідомила  адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

"Засідання призначено на 10 годину 6 лютого", - сказала вона.

В.Теличенко також повідомила, що вже підготувала клопотання до суду, щоб він повторно звернувся до ГПУ, СБУ і МВС з проханням дати відповідь, чи є державна таємниця в матеріалах справи. А якщо немає, за її словами, то щоб був знятий з них гриф секретності.

"Тому без того, щоб офіційно були зняті грифи секретності, суд не може зробити відкритим своє засідання", - уточнила В.Теличенко.

Нагадаємо, 29 січня 2012 року Печерський районний суд Києва засудив Олексія Пукача до довічного ув'язнення з конфіскацією майна за вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Як відомо, журналіст Георгій Гонгадзе зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений обезголовлений труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові.

15 березня 2008 року Апеляційний суд Києва визнав винними у вбивстві журналіста трьох колишніх співробітників Департаменту зовнішнього спостереження МВС України - Валерія Костенка, Миколу Протасова і Олександра Поповича, і призначив їм покарання у вигляді позбавлення волі терміном від 12 до 13 років.

Ще один обвинувачений - Олексій Пукач - перебував у розшуку з 2005 року. 21 липня 2009 року в селі Молочки Чуднівського району Житомирської області Олексія Пукача було затримано.

Слідством було встановлено, що О.Пукач скоїв вбивство журналіста за вказівкою на той час міністра внутрішніх справ України Юрія Кравченка, який був знайдений мертвим 4 березня 2005 в своєму будинку під Києвом з двома вогнепальними пораненнями в голову.

Напередодні екс-міністр був викликаний на допит у справі про вбивство Г.Гонгадзе. У 2005 році Генпрокуратура визнала загибель Ю.Кравченка самогубством і винесла постанову про закриття кримінальної справи.

comments powered by HyperComments

Последние