УКРАЇНА ВЕДЕ ПОДАЛЬШІ ПЕРЕГОВОРИ З ЗАКУПІВЛІ ВУГІЛЛЯ З ПАР.

09.01.2015 18:21

 Україна веде подальші переговори з закупівлі вугілля з ПАР, адже вже отримане вугілля було повністю затребуване на українських теплових електростанція. Про це повідомив перший заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков.

Він повідомив, що 5 судно вугілля з ПАР вже відвантажене в українському порту і незабаром потрапить на Зміївську та Трипільську ТЕС. Крім того, Україна вже придбала 6 судно.

“Перше вугілля, яке було придбане, купувалося за 112 доларів з доставкою на станції.... Це був контракт серпня місяця... Це вугілля було спалене на електростанціях. Але у зв’язку з тим, що перше вугілля було більш низької якості, саме по калорійності, то воно вимагало поєднання з більш якісним вугіллям. Це справді було, але вугілля було повністю затребуване на наших ТЕС”, — повідомив Ю.Зюков.

Він повідомив, що вугілля, яке було придбане пізніше має 5,5 тисяч калорій (тобто вищої якості, ніж попереднє — ред.) і вартість його становить 99 доларів з доставкою до станції.

“Середня ціна перших кораблів була 112, а середня ціна 5 та 6 кораблів — 99 доларів, то економія становить 2 млн 59 тисяч доларів США на закупівлі. Але відповідно до контракту була передоплата 20%і наразі, якби ми не придбали вугілля, то наша країна втратила б 2,7 млн доларів, тобто передоплату”, — сказав він.

Ю.Зюков наголосив, що якість вугілля контролюється і воно відповідатиме якості необхідні для ТЕС.

Він додав, що наразі тривають перемовини з ПАР, Австралією та В’єтнамом, щодо можливості придбання вугілля.

comments powered by HyperComments