УКРАЇНА СУДИТИМЕТЬСЯ З РФ У МІЖНАРОДНОМУ СУДІ ООН ЧЕРЕЗ ФІНАНСУВАННЯ ТЕРОРИЗМУ.

18.12.2014 12:01

Україна планує подати до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення з її боку конвенції щодо заборони фінансування тероризму. Про це у коментарі журналістам повідомив міністр юстиції Павло Петренко.

"Україна планує ініціювати спір, справу щодо визнання порушень з боку РФ цілої низки конвенцій, в першу чергу, конвенції щодо заборони фінансування тероризму", - повідомив міністр.

Він зазначив, що Україна маж великий масив доказів щодо того, що Росія нині імпортує в Україну бойовиків, зброю і регулярні війська, чим фактично і юридично підтримує тероризм у центрі Європи.

"Наразі відбувається так звана передсудова процедура, коли Україна звернулася до Росії щодо проведення передсудових консультацій, ми висунули низку наших вимог щодо порушень конвенції і Росія має їх визнати або спростувати. Ми розраховуємо, що Росія не буде їх визнавати, і тому наступний етап - це формування відповідного арбітражу, підготовка заяви і направлення її до Міжнародного суду ООН", - поінформував він.

П.Петренко уточнив, що підготовчий етап даної справи займає 9-12 місяців.

"Відповідну ноту щодо проведення консультацій до РФ було направлено нашим МЗС кілька місяців тому. Поки що росіяни не зголосилися на проведення таких консультацій, але у них ж процедурний строк. Я думаю, що ми витримаємо ці строки, чітко визначені регламентом, і ми подамо відповідну заяву до міжнародного судового  інституту",- додав міністр.

comments powered by HyperComments

Последние