ПОМІЧНИК ГЕНСЕКА ООН ВІДЗНАЧИВ ДУЖЕ НЕЗНАЧНИЙ ПРОГРЕС У РОЗСЛІДУВАННІ СМЕРТЕЙ НА МАЙДАНІ ТА В ОДЕСІ.

15.12.2014 15:54

ООН у своїх звітах фіксує дуже повільне розслідування подій на Майдані та в Одесі, яке не дає суттєвих результатів. Про це під час прес-конференції заявив помічник Генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович в рамках його візиту в Україну.

“Важливо не втрачати увагу необхідність забезпечення підзвітності за порушення прав людини під час протестів на Майдані та жорстоких подій від 2 травня в Одесі. Прогрес у звітах щодо розслідування цих справ дуже невеликий. Але ці розслідування повинні бути в пріоритеті і робитися швидко і неупереджено, адже вони мають вирішальне значення для забезпечення довіри до системи правосуддя в Україні”, - підкреслив І.Шимонович.

Раніше повідомлялося, глава СБУ Валентин Наливайченко заявив, що всі особи, які причетні до організації і розстрілів людей на Майдані,зараз в Україні і регулярно ходять на допити до Генпрокуратури. За словами Генпрокурора України Віталія Яреми, за розстріли на Майдані та розкрадання державних коштів оголошено в розшук 22 особи.

У той же час, перші підозрювані у вбивствах особи, за словами Наливайченка, на жаль, втекли з України, вивезши з собою багато матеріалів злочину.

Нагадаємо, під час масових заворушень в Одесі 2 травня загинуло 48 чоловік і більше 200 було поранено. При цьому більшість жертв трагедії загинули в Будинку профспілок. Наразі слідство встановило, що масові заворушення в Одесі були організовані і навмисне сплановані.

comments powered by HyperComments

Последние