80% УКРАЇНСЬКИХ СТУДЕНТІВ У ПОЛЬЩІ НЕ ПОВЕРНУТЬСЯ ДОДОМУ - ЕКСПЕРТ

11.01.2016 09:36

Минулого року на навчання у Польщу поїхали на 8 тисяч українців більше, ніж позаторік. Зараз у сусідній державі здобувають освіту 23 тис. вихідців з України. Лише 20% з них мають намір повернутися додому.

"Це велика група молоді, яка проявляється як у великих містах, так і в малих. Закінчують навчання і хочуть або залишитися, або їхати вчитися далі в інші країни. Лише 20 відсотків з них мають намір повернутися в Україну".

Підводячи підсумки 2015 року, експерт зазначила, що через економічну кризу в Україні в Польщу стали приїжджати більше молодих українців.

"Якщо раніше приїжджала старша вікова група українських мігрантів від 45 років, то у 2015 році стали їхати молодші - 25-45 років. Також змінилося співвідношення статей. Зараз 60 відсотків - жінки. Раніше чоловіків було трохи більше половини".

Фонд "Наш вибір" допомагає українцям у Польщі адаптуватися. В Українському домі у Варшаві видають газету "Наш вибір". Також там організували Клуб українських жінок, проводять тренінги, заняття з рукоділля, влаштували дитячий клуб. На черзі курси польської мови, чергування юриста. Для заробітчан проводять інформаційні зустрічі стосовно легалізації. Запрошують українських артистів.

Нагадаємо, у 2015 році Польща видала українцям 930 тис. віз. За оцінками експертів, торік налічувався мільйон українських мігрантів у Польщі.

comments powered by HyperComments

Последние