АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ В ІТАЛІЇ: НАРОДНА ДИПЛОМАТІЯ В ДІЇ

14.12.2015 12:41

В неділю, 13 грудня, мав велику честь взяти участь в українському святі “Подорож у пізнанні старовинних українських традицій”. Свято було організоване українською громадою міста Вітербо (Oksana Chyzhovych) у співпраці з Конгресом Українців в Італії та університетом Тушія.

 

У святі взяли участь посол України в Італії Євген Перелигін, єпископ УГКЦ, владика Іриней (Білик), мер міста Вітербо, представники префектури, віце-ректор університету, місцеві журналісти.

Мав змогу розповісти італійцям основні віхи історії України, починаючи від Княжої Доби і закінчуючи національ-визвольною боротьбою ХХ століття, Голодомором. Окремо, пригадав про сучасну російську агресію в Україні.

Голова Конгресу Українців в Італії, Mariana Tril розповіла про акції української громади Риму на підтримку України, проілюструвавши доповідь слайдами.
Свято вдалося на славу! Після благословення Владики та виступу офіційних осіб, глядачі поринули у захоплюючу атмосферу українських андріївських вечорниць. Старовинні пісні, жарти, “ворожіння” вразили кожного присутнього високим професіоналізмом та українським духом!
Неперевершена пані Оля з баяном, український тенор Ivan Maksymovych, чарівні українські співачки Ulyana Kinash та Ірина Корчинська разом з прекрасними господинями свята відтворили воістину незабутню та затишну атмосферу українських вечорниць Деякі пісні, разом з артистами виконував цілий зал!
Переконаний, що присутні італійці відкрили для себе нові сторінки нашої історії та культури.
Ще раз дякую пані Оксані Чижович та всім учасникам свята за велику просвітницьку роботу та незабутні враження від свята!

 

comments powered by HyperComments

Последние